Trendy w filmie ślubnym

LOGO-NOWE-Branża ślubna ulega ciągłym i dynamicznym zmianom, a nowe trendy napływające do nas z Zachodu całkowicie odmieniają oblicze typowych elementów ślubnych. Również forma filmu ślubnego w ostatnich latach przeszła metamorfozę, dzięki czemu po raz kolejny film weselny przeżywa swój renesans. 5 godzinne tasiemnce ślubne odchodzą do lamusa ustępując miejsca dynamicznym i krótkim filmom. Postęp jaki nastąpił w przeciągu ostatnich kilku lat  w stylu filmowania ślubów  jest bardzo imponujący. Coraz więcej  filmów ślubnych przypomina filmowe produkcje, twórcy kładą duży nacisk na dynamiczny montaż, edycję koloru jak i dźwięku. Ich zadaniem jest nie tylko stworzenie produkcji, która będzie zawierała najważniejsze elementy dnia ślubu, ale która opowie historię pełną emocji i miłości, a wszystko  to zawarte w krótkim 45-60 minutowym filmie. Aktualnie popularnym i coraz częściej wykorzystywanym sprzętem do filmowania wesel są lustrzanki cyfrowe. Dzięki ich zastosowaniu oraz zastosowaniu wymiennej optyki można uzyskać obraz oraz głębię ostrości podobną do kinowych produkcji filmowych. Ponadto istotne jest zastosowanie rekorderów dźwiękowych, mikroportów oraz stabilizatorów ruchu ( steadicam, slider, kran kamerowy), które dodają tzw. wartość produkcji. Powyższe rozwiązania sprzętowe oraz umiejętności ich obsługi podnoszą jakość nagrania i powodują,że efekt finalny filmu jest genialny.

Teledyski ślubne różnią się od filmów, gdyż w 3-4 minut przedstawiają skrót dnia ślubu. Teledyski tworzone są z materiału filmowego  już w kilka tygodni po ślubie, aby Pary i ich goście miały przedsmak tego,co zobaczą w filmie ślubnym. Umila to oczekiwanie na pełen materiał, którego złożenie zajmuje nieraz nawet kilka miesięcy.

SDE- Same Day Edit – totalna nowość na rynku. Koncepcja ta zakłada montaż krótkiego teledysku jeszcze tego samego dnia! Edycja nagrania odbywa się w trybie przyspieszonym, aby zaprezentować piękny i pełen emocji  trailer ślubny  już podczas przyjęcia weselnego lub dnia następnego. Film taki zawiera zwykle momenty z przygotowań, najważniejsze chwile ceremonii, ewentualnie krótki plener nagrany podczas sesji narzeczeńskiej lub kręcenia filmowych podziękowań dla rodziców.

Plener jako dodatek do filmu ślubnego, to urozmaicenie produkcji. Bardzo często wstawki z pleneru ( zarówno ślubnego jak i narzeczeńskiego) wykorzystywane są w teledyskach lub jako intro do filmu ślubnego.

Popularne staje się też LOVE STORY- czyli filmowa sesja narzeczeńska. Pozwala ona na uwiecznienie chwil, kiedy byliście jeszcze narzeczeństwem. Filmiki takie są bardzo krótkie i dynamiczne, mogą opowiadać historię Waszego poznania, przedstawić Was jako Parę.

Filmowe zaproszenia na ślub oraz filmowe SAVE THE DATE – Innym zyskującym popularność elementem stanowiącym urozmaicenie dla całej oprawy weselnej są filmowe zaproszenia na ślub. Płyta DVD z filmowym zaporszeniem może być dodatkiem do tradycyjnego zaproszenia lub być sama w sobie zaproszeniem. Takie save the date zwiera elementy sesji randkowej przeplatanej informacjami o Waszym nadchodzącym ślubie. To  odrębny teledysk z ujęciami pieczołowicie zsynchronizowanymi z wybranym utworem muzycznym, który  stanowi poruszającą pamiątkę filmową dla Was i Waszych gości.

Filmowe podziękowania dla rodziców – świetny i kreatywny sposób na podziękowania dla rodziców. Ta nowoczesna forma podziękowań pozwala na stworzenie przemyślanego filmu, który pozostanie pamiątką na lata. Projekcja przygotowanego filmu z udziałem Państwa Młodych podczas wesela jest interesującym urozmaiceniem przyjęcia, które na moment przeradza się w salę kinową. Filmowa forma podziękowań to świetny pomysł dla nieśmiałych lub stroniących od publicznych wystąpień osób.

Lip Dub weselny- jeżeli marzy się Wam niezapomniana i szalona pamiątka z wesela to LipDub weselny jest właśnie dla Was. Zaangażujcie swoich gości do nauczenia się słów Waszej ulubionej piosenki, reszta to już totalna improwizacja. Efekt końcowy takich wygłupów przed kamera jest niesamowity, a Wy i Wasi goście macie super pamiątkę.